תאונות דרכים

רבים אינם יודעים כי על פי החוק הישראלי קיימת "אחריות מוחלטת" במקרה של פגיעה בתאונת דרכים. מה המשמעות? שכל אדם שנפגע בתאונת דרכים, מנזק קל ועד קשה (או מוות חלילה), זכאי לפיצוי בגין הנזק שנגרם לו, אפילו אם התאונה נגרמה באשמתו. זו הסיבה שהחוק מחייב את כולנו, בעלי הרכבים, לבטח את הרכב בביטוח "חובה" . כך, במקרה בו נפגענו בתאונת דרכים, חברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה תפצה את הנהג ו/או את הנוסעים ברכב שניזוקו.

תאונת דרכים

במקרה של תאונות פגע וברח, שזהות הפוגע אינה ידועה, תפצה את הניזוק "קרנית", גוף מיוחד שהוקם על פי החוק שנועד לפצות במקרים אלה.

קיימים עוד מקרים רבים שהחוק יחשיב כתאונת דרכים, גם אם אין מדובר בתאונת דרכים "קלאסית". למשל, נזק שנגרם ביציאה או כניסה לרכב, נזק שנגרם בעת טיפול דרך לרכב שהתקלקל, נפילה באוטובוס עקב בלימת פתע, ועוד כהנה וכהנה מקרים (כל הדוגמאות הללו הם מקרים שמשרדנו טיפל בהם). עוד על כך במאמר "תאונות הדרכים שלא הכרתם"

משרדנו מעניק גם ייעוץ ראשוני לנפגעי תאונות דרכים איך לנהוג במקרה של פגיעה, על מנת שבבוא העת ניתן יהיה לקבל את הפיצוי המקסימלי, ועל כך ניתן לקרוא גם במאמר מה לעשות במקרה של תאונה.

לעורכת הדין נגה פריאל שלגמן נסיון בטיפול במאות רבות של תביעות תאונת דרכים, והיא רותמת את נסיונה בעבר בייצוג חברות ביטוח על מנת לזכות עבור כל לקוח בפיצוי המקסימלי המגיע.

לפעמים יש לניזוק גם פוליסות פרטיות שניתן להפעיל כמו פוליסות אובדן כושר עבודה ופוליסות נכות, ואלו מעניקות פיצוי נוסף על הפיצוי שניתן לקבל מביטוח החובה.

כמו כן, אם התאונה אירעה בדרך אל העבודה או ממנה, ניתן לקבל פיצוי מן המוסד לביטוח לאומי.

אם נפגעתם בתאונה מכל סוג, מרשלנות רפואית, מתקיפה, או שיש לכם פוליסת ביטוח וחברת הביטוח מסרבת לפצותכם, פנו אלי. ייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות.

מוזמנים לשתף:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Call Now Button