מה לעשות במקרה של תאונה

מה לעשות במקרה של תאונה

אם קרתה לכם תאונה, תאונת דרכים או כל תאונה אחרת (למשל: נפילה ברחוב או במקום ציבורי אחר), ונגרם לכם נזק גוף, כלומר נפצעתם, זה מה שאתם צריכים לעשות בשלב הראשון:

תיעוד

כמובן שככל שהפציעה אינה קשה ואתם מסוגלים לתפקד, להחליף פרטים עם בעל הרכב המעורב , ככל שזו תאונת דרכים.

אם מדובר בתאונה שאינה תאונת דרכים ונגרמה כתוצאה ממפגע כלשהו, ובמידה ופציעתכם אינה קשה ומאפשרת זאת, צלמו את המפגע. תמונות טובות שימחישו את קיומו. אם היו עדים לתאונה בקשו מהם את פרטיהם (שם ופרטי קשר).

אם הפציעה קשה חס וחלילה – יוזמן אמבולנס שיפנה אתכם לטיפול רפואי.

טיפול רפואי

יש להגיע בהקדם לטיפול רפואי. אם מדובר בפציעה שאינה קשה ואתם מסוגלים להתפנות לבד, אין חובה לפנות לבית החולים ללא הפניה. ניתן ורצוי לפנות לקופת החולים ובמידת הצורך לקבל הפניה למיון.

שימו לב: הרבה פעמים הכאבים מופיעים רק בימים שלאחר התאונה ולא באופן מיידי. במצב כזה אין בעיה לפנות גם מספר ימים אחרי התאונה לטיפול רפואי ראשוני, אך בקשו מהרופא לציין שהכאבים התעוררו מאוחר יותר ולא מיד לאחר התאונה. לא כדאי לדחות את הפניה לטיפול מעבר ל-3 ימים לאחר התאונה. 

חשוב לציין בפניה לטיפול הראשוני את כל המקומות בהם אתם חשים כאב או הגבלת תנועה. גם כאב הכי קטן חשוב שיצויין במסמך.

יש לציין בפני הרופא כיצד אירעה התאונה. אם מדובר בתאונת דרכים מספיק לציין שזו תאונת דרכים. אם התאונה אירעה בנפילה ברחוב או רשלנות אחרת, יש לציין זאת

חשוב מאוד – קראו את המסמך שכתב הרופא לפני צאתכם ממנו. נתקלתי פעמים רבות במקרים שרופא כתב "מה שבא לו" ולאחר מכן הדבר הקשה על הוכחת מקרה התאונה. למשל, אם נפלתם עקב רצפה רטובה בדקו שרשום "החליק על רצפה רטובה". ולא "נפל".

פעלו בהתאם להנחיות הרופא וקבעו תורים לרופאים מומחים ולטיפולים כגון פיזיותרפיה וכדומה.

שמרו היטב את כל המסמכים הרפואיים שאתם מקבלים . עורך הדין יזדקק להם בשלב התביעה, והוצאתם בשנית מהמוסד הרפואי כרוכה באגרה ובזמן.

פניה למשטרה

במקרה של תאונת דרכים בה נגרם נזק גוף, יש חובה על פי החוק לדווח אודותיה למשטרה. המסמך המשטרתי ובו סיכום פרטי הגורמים המעורבים בתאונה הינו מסמך חובה בתביעת פיצויים במקרה של תאונת דרכים.

אם התאונה היתה קלה ולא הוזמנה משטרה למקום, תצטרכו בשלב מאוחר יותר לפנות לתחנת המשטרה הסמוכה למקום מגוריכם ולדווח על התאונה. בפנייתכם לדווח עליכם להביא איתכם (טופס מקור והעתק צילומי):  רשיון רכב, רשיון נהיגה של הנהג, תעודת ביטוח חובה של הרכב בו נהגתם או נסעתם, פרטי הרכבים הנוספים המעורבים ככל שיש, והעתק מהמסמך הרפואי הראשון. כשבועיים לאחר הדיווח תוכלו לקבל מסמך שכותרתו "טופס נתוני תיק תאונת דרכים". מסמך זה הינו כאמור מסמך חובה בתביעת פיצויים בגין נזקי גוף.

פניה לעורך דין

צרו קשר עם עורך דין המתמחה בתביעות נזקי גוף לייעוץ ראשוני.  שיחת טלפון לייעוץ ראשוני עם עו"ד נגה פריאל שלגמן אינה כרוכה בתשלום.

 

מוזמנים לשתף:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Call Now Button